- Loyal
- 16022
16022 Bearing | Loyal
| 16022 interchange NTN-SNR 16022 | |
| 16022 cross reference NTN-SNR 16022 | |
| 16022 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16022 |
| D | 170,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 19,000 mm |
| C | 19,000 mm |
| Size (mm) | 110x170x19 |
| Width (mm) | 19,000 |
| Bearing number | 16022 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 170,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



16022 PDF download