- Loyal
- B15-48D
B15-48D Bearing | Loyal
| B15-48D interchange PFI B15-48D | |
| B15-48D cross reference PFI B15-48D | |
| B15-48D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B15-48D |
| D | 42 mm |
| d | 15 mm |
| B | 15 mm |
| C | 15 mm |
| Size (mm) | 15x42x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | B15-48D |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 42 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



B15-48D PDF download