- Loyal
- B12-40D
B12-40D Bearing | Loyal
| B12-40D interchange PFI B12-40D | |
| B12-40D cross reference PFI B12-40D | |
| B12-40D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B12-40D |
| D | 40 mm |
| d | 12 mm |
| B | 12 mm |
| C | 12 mm |
| Size (mm) | 12x40x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | B12-40D |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



B12-40D PDF download