- Loyal
- B12-32D
B12-32D Bearing | Loyal
| B12-32D interchange PFI B12-32D | |
| B12-32D cross reference PFI B12-32D | |
| B12-32D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B12-32D |
| D | 32 mm |
| d | 12 mm |
| B | 10 mm |
| C | 10 mm |
| Size (mm) | 12x32x10 |
| Width (mm) | 10 |
| Bearing number | B12-32D |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



B12-32D PDF download