- Loyal
- NJ306FM
NJ306FM Bearing | Loyal
| NJ306FM interchange Fersa NJ306FM | |
| NJ306FM cross reference Fersa NJ306FM | |
| NJ306FM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ306FM |
| D | 72 mm |
| d | 30 mm |
| B | 19 mm |
| Size (mm) | 30x72x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | NJ306FM |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



NJ306FM PDF download