- Loyal
- B17-114D
B17-114D Bearing | Loyal
| B17-114D interchange PFI B17-114D | |
| B17-114D cross reference PFI B17-114D | |
| B17-114D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B17-114D |
| D | 40 mm |
| d | 17 mm |
| B | 20 mm |
| C | 12 mm |
| Size (mm) | 17x40x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | B17-114D |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



B17-114D PDF download