- Loyal
- B15-83D
B15-83D Bearing | Loyal
| B15-83D interchange PFI B15-83D | |
| B15-83D cross reference PFI B15-83D | |
| B15-83D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B15-83D |
| D | 47 mm |
| d | 15 mm |
| B | 18 mm |
| C | 18 mm |
| Size (mm) | 15x47x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | B15-83D |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



B15-83D PDF download