- Loyal
- B17-99DPACM
B17-99DPACM Bearing | Loyal
| B17-99DPACM interchange PFI B17-99DPACM | |
| B17-99DPACM cross reference PFI B17-99DPACM | |
| B17-99DPACM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B17-99DPACM |
| D | 52 mm |
| d | 17 mm |
| B | 17 mm |
| C | 17 mm |
| Size (mm) | 17x52x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | B17-99DPACM |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



B17-99DPACM PDF download