- Loyal
- B17-52D
B17-52D Bearing | Loyal
| B17-52D interchange PFI B17-52D | |
| B17-52D cross reference PFI B17-52D | |
| B17-52D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B17-52D |
| D | 52 mm |
| d | 17 mm |
| B | 15 mm |
| Size (mm) | 17x52x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | B17-52D |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



B17-52D PDF download