- Loyal
- B17-116D
B17-116D Bearing | Loyal
| B17-116D interchange PFI B17-116D | |
| B17-116D cross reference PFI B17-116D | |
| B17-116D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B17-116D |
| D | 52 mm |
| d | 17 mm |
| B | 18 mm |
| C | 18 mm |
| Size (mm) | 17x52x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | B17-116D |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



B17-116D PDF download