- Loyal
- NN3080
NN3080 Bearing | Loyal
| NN3080 interchange ISO NN3080 | |
| NN3080 cross reference ISO NN3080 | |
| NN3080 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NN3080 |
| D | 600 mm |
| d | 400 mm |
| B | 148 mm |
| C | 148 mm |
| Size (mm) | 400x600x148 |
| Width (mm) | 148 |
| Bearing number | NN3080 |
| Bore Diameter (mm) | 400 |
| Outer Diameter (mm) | 600 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



NN3080 PDF download