- Loyal
- 629ZZ
629ZZ Bearing | Loyal
| 629ZZ interchange NMB 629ZZ | |
| 629ZZ cross reference NMB 629ZZ | |
| 629ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 629ZZ |
| D | 26 mm |
| d | 9 mm |
| B | 8 mm |
| C | 8 mm |
| L | 22,8 mm |
| L1 | 12,88 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 9x26x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | 629ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,578 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



629ZZ PDF download