- Loyal
- NJ30/670
NJ30/670 Bearing | Loyal
| NJ30/670 interchange ISO NJ30/670 | |
| NJ30/670 cross reference ISO NJ30/670 | |
| NJ30/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ30/670 |
| D | 980 mm |
| d | 670 mm |
| B | 230 mm |
| C | 230 mm |
| Size (mm) | 670x980x230 |
| Width (mm) | 230 |
| Bearing number | NJ30/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



NJ30/670 PDF download