- Loyal
- B25-238D
B25-238D Bearing | Loyal
| B25-238D interchange PFI B25-238D | |
| B25-238D cross reference PFI B25-238D | |
| B25-238D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B25-238D |
| D | 68 mm |
| d | 25 mm |
| B | 19 mm |
| C | 19 mm |
| Size (mm) | 25x68x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | B25-238D |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



B25-238D PDF download