- Loyal
- 629-ZZ C3
629-ZZ C3 Bearing | Loyal
| 629-ZZ C3 interchange PFI 629-ZZ C3 | |
| 629-ZZ C3 cross reference PFI 629-ZZ C3 | |
| 629-ZZ C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 629-ZZ C3 |
| D | 26 mm |
| d | 9 mm |
| B | 8 mm |
| Size (mm) | 9x26x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | 629-ZZ C3 |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



629-ZZ C3 PDF download