- Loyal
- 629-2RS
629-2RS Bearing | Loyal
| 629-2RS interchange Fersa 629-2RS | |
| 629-2RS cross reference Fersa 629-2RS | |
| 629-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 629-2RS |
| D | 26 mm |
| d | 9 mm |
| B | 8 mm |
| Size (mm) | 9x26x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | 629-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



629-2RS PDF download