- Loyal
- 62801
62801 Bearing | Loyal
| 62801 interchange ZEN 62801 | |
| 62801 cross reference ZEN 62801 | |
| 62801 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62801 |
| D | 21 mm |
| d | 12 mm |
| B | 6 mm |
| Size (mm) | 12x21x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 62801 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



62801 PDF download