- Loyal
- 62800-2RS
62800-2RS Bearing | Loyal
| 62800-2RS interchange ZEN 62800-2RS | |
| 62800-2RS cross reference ZEN 62800-2RS | |
| 62800-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62800-2RS |
| D | 19 mm |
| d | 10 mm |
| B | 6 mm |
| Size (mm) | 10x19x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 62800-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



62800-2RS PDF download