- Loyal
- 628/7-ZZ
628/7-ZZ Bearing | Loyal
| 628/7-ZZ interchange ISB 628/7-ZZ | |
| 628/7-ZZ cross reference ISB 628/7-ZZ | |
| 628/7-ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 628/7-ZZ |
| D | 14 mm |
| d | 7 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| Weight | 0,0031 Kg |
| Size (mm) | 7x14x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 628/7-ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 14 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,94 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,4 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



628/7-ZZ PDF download