- Loyal
- 628/5-ZZ
628/5-ZZ Bearing | Loyal
| 628/5-ZZ interchange ISB 628/5-ZZ | |
| 628/5-ZZ cross reference ISB 628/5-ZZ | |
| 628/5-ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 628/5-ZZ |
| D | 11 mm |
| d | 5 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| Weight | 0,0014 Kg |
| Size (mm) | 5x11x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 628/5-ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 11 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,63 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,25 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



628/5-ZZ PDF download