- Loyal
- 628-2RS
628-2RS Bearing | Loyal
| 628-2RS interchange Fersa 628-2RS | |
| 628-2RS cross reference Fersa 628-2RS | |
| 628-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 628-2RS |
| D | 24 mm |
| d | 8 mm |
| B | 8 mm |
| Size (mm) | 8x24x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | 628-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



628-2RS PDF download