- Loyal
- 627ZZ
627ZZ Bearing | Loyal
| 627ZZ interchange NTN-SNR 627ZZ | |
| 627ZZ cross reference NTN-SNR 627ZZ | |
| 627ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 627ZZ |
| D | 22,000 mm |
| d | 7,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 7x22x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 627ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 7,000 |
| Outer Diameter (mm) | 22,000 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



627ZZ PDF download