- Loyal
- B8-74D
B8-74D Bearing | Loyal
| B8-74D interchange PFI B8-74D | |
| B8-74D cross reference PFI B8-74D | |
| B8-74D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B8-74D |
| D | 22 mm |
| d | 8 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| Size (mm) | 8x22x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | B8-74D |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



B8-74D PDF download