- Loyal
- B8-23D
B8-23D Bearing | Loyal
| B8-23D interchange PFI B8-23D | |
| B8-23D cross reference PFI B8-23D | |
| B8-23D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B8-23D |
| D | 23 mm |
| d | 8 mm |
| B | 14 mm |
| C | 14 mm |
| Size (mm) | 8x23x14 |
| Width (mm) | 14 |
| Bearing number | B8-23D |
| Bore Diameter (mm) | 8 |
| Outer Diameter (mm) | 23 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



B8-23D PDF download