- Loyal
- 627-2RS
627-2RS Bearing | Loyal
| 627-2RS interchange ZEN 627-2RS | |
| 627-2RS cross reference ZEN 627-2RS | |
| 627-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 627-2RS |
| D | 22 mm |
| d | 7 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 7x22x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 627-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,287 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1,379 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



627-2RS PDF download