- Loyal
- BB1-0609A
BB1-0609A Bearing | Loyal
| BB1-0609A interchange SKF BB1-0609A | |
| BB1-0609A cross reference SKF BB1-0609A | |
| BB1-0609A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BB1-0609A |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | BB1-0609A |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



BB1-0609A PDF download