- Loyal
- 626Z
626Z Bearing | Loyal
| 626Z interchange NTN-SNR 626Z | |
| 626Z cross reference NTN-SNR 626Z | |
| 626Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 626Z |
| D | 19,000 mm |
| d | 6,000 mm |
| B | 6,000 mm |
| C | 6,000 mm |
| Size (mm) | 6x19x6 |
| Width (mm) | 6,000 |
| Bearing number | 626Z |
| Bore Diameter (mm) | 6,000 |
| Outer Diameter (mm) | 19,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



626Z PDF download