- Loyal
- 626EE
626EE Bearing | Loyal
| 626EE interchange SNR 626EE | |
| 626EE cross reference SNR 626EE | |
| 626EE Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 626EE |
| D | 19,000 mm |
| d | 6,000 mm |
| B | 6,000 mm |
| C | 6,000 mm |
| Size (mm) | 6x19x6 |
| Width (mm) | 6,000 |
| Bearing number | 626EE |
| Bore Diameter (mm) | 6,000 |
| Outer Diameter (mm) | 19,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



626EE PDF download