- Loyal
- 626DD
626DD Bearing | Loyal
| 626DD interchange NMB 626DD | |
| 626DD cross reference NMB 626DD | |
| 626DD Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 626DD |
| D | 19 mm |
| d | 6 mm |
| B | 6 mm |
| C | 6 mm |
| L | 16,68 mm |
| L1 | 9,2 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 6x19x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 626DD |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
| Basic dynamic load rating (C) | 2,614 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



626DD PDF download