- Loyal
- BB1-3443A
BB1-3443A Bearing | Loyal
| BB1-3443A interchange FAG BB1-3443A | |
| BB1-3443A cross reference FAG BB1-3443A | |
| BB1-3443A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BB1-3443A |
| D | 68 mm |
| d | 40 mm |
| B | 15 mm |
| C | 15 mm |
| Size (mm) | 40x68x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | BB1-3443A |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



BB1-3443A PDF download