- Loyal
- 626-2RS
626-2RS Bearing | Loyal
| 626-2RS interchange Fersa 626-2RS | |
| 626-2RS cross reference Fersa 626-2RS | |
| 626-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 626-2RS |
| D | 19 mm |
| d | 6 mm |
| B | 6 mm |
| Size (mm) | 6x19x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 626-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



626-2RS PDF download