- Loyal
- BB1B631409AC
BB1B631409AC Bearing | Loyal
| BB1B631409AC interchange SKF BB1B631409AC | |
| BB1B631409AC cross reference SKF BB1B631409AC | |
| BB1B631409AC Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BB1B631409AC |
| D | 90 mm |
| d | 35 mm |
| B | 25 mm |
| Size (mm) | 35x90x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | BB1B631409AC |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



BB1B631409AC PDF download