- Loyal
- 625ZZ
625ZZ Bearing | Loyal
| 625ZZ interchange NTN-SNR 625ZZ | |
| 625ZZ cross reference NTN-SNR 625ZZ | |
| 625ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 625ZZ |
| D | 16,000 mm |
| d | 5,000 mm |
| B | 5,000 mm |
| C | 5,000 mm |
| Size (mm) | 5x16x5 |
| Width (mm) | 5,000 |
| Bearing number | 625ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 5,000 |
| Outer Diameter (mm) | 16,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



625ZZ PDF download