- Loyal
- 625-RS
625-RS Bearing | Loyal
| 625-RS interchange ISB 625-RS | |
| 625-RS cross reference ISB 625-RS | |
| 625-RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 625-RS |
| D | 16 mm |
| d | 5 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| Weight | 0,005 Kg |
| Size (mm) | 5x16x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 625-RS |
| Bore Diameter (mm) | 5 |
| Outer Diameter (mm) | 16 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,12 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,38 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



625-RS PDF download