- Loyal
- 624
624 Bearing | Loyal
| 624 interchange ISB 624 | |
| 624 cross reference ISB 624 | |
| 624 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 624 |
| D | 13 mm |
| d | 4 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| Weight | 0,0031 Kg |
| Size (mm) | 4x13x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 624 |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| (Grease) Lubrication Speed | 51255 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,92 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,29 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



624 PDF download