- Loyal
- 7232 C
7232 C Bearing | Loyal
| 7232 C interchange ISO 7232 C | |
| 7232 C cross reference ISO 7232 C | |
| 7232 C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7232 C |
| D | 290 mm |
| d | 160 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| a | 54,1 mm |
| Size (mm) | 160x290x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 7232 C |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 290 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



7232 C PDF download