  • CES205-15
CES205-15 Bearing | Loyal
CES205-15 interchange SNR CES205-15
CES205-15 cross reference SNR CES205-15
CES205-15 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: CES205-15
N 1,35 mm
e 1 mm
G 1/4-28UNF
b 1.35 mm
J 2,38 mm
S 7.5 mm
m 5 mm
a 3,175 mm
s 7,5 mm
C 15 mm
d 23,8125 mm
r 1
D 52 mm
B 31 mm
D2 38,1 mm
N1 49,73 mm
B1 21,5 mm
J2 13,5 mm
SW 3.18 mm
B2 13.5 mm
d1 38.1 mm
C0 7.88 kN
Weight 0,19 Kg
T min. -20 °C
T max. 100 °C