- Loyal
- BR2870AHL1DDCX26
BR2870AHL1DDCX26 Bearing | Loyal
| BR2870AHL1DDCX26 interchange KBC BR2870AHL1DDCX26 | |
| BR2870AHL1DDCX26 cross reference KBC BR2870AHL1DDCX26 | |
| BR2870AHL1DDCX26 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BR2870AHL1DDCX26 |
| D | 70 mm |
| d | 28 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 28x70x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | BR2870AHL1DDCX26 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 70 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



BR2870AHL1DDCX26 PDF download