- Loyal
- BR2865AHL1DDTA2F1C3G101
BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 Bearing | Loyal
| BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 interchange KBC BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 | |
| BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 cross reference KBC BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 | |
| BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 |
| D | 65 mm |
| d | 28 mm |
| B | 19 mm |
| C | 19 mm |
| Size (mm) | 28x65x19 |
| Width (mm) | 19 |
| Bearing number | BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 65 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



BR2865AHL1DDTA2F1C3G101 PDF download