- Loyal
- ZSL192305
ZSL192305 Bearing | Loyal
| ZSL192305 interchange INA ZSL192305 | |
| ZSL192305 cross reference INA ZSL192305 | |
| ZSL192305 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ZSL192305 |
| s | 2 mm / Axial displacement |
| d | 25 mm |
| D | 62 mm |
| B | 24 mm |
| F | 31,72 mm |
| m | 0,36 kg / Weight |
| Category | Bearings |
| Size (mm) | 25x62x24 |
| Inventory | 0.0 |
| Width (mm) | 24 |
| nG | 17100 1/min / Limiting speed |
| Cr | 68000 N / Dynamic load rating (radial) |
| Product Group | B04144 |
| d1 | 36,7 mm |
| D1 | 47,5 mm |
| C0r | 54000 N / Static load rating (radial) |
| Cur | 8700 N / Fatigue limit load, radial |
| Bearing number | ZSL192305 |
| rmin | 1,1 mm |
| Manufacturer Name | SCHAEFFLER GROUP |
| Weight / Kilogram | 0.431 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



ZSL192305 PDF download