- Loyal
- CS206
CS206 Bearing | Loyal
| CS206 interchange SNR CS206 | |
| CS206 cross reference SNR CS206 | |
| CS206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CS206 |
| D | 62,000 mm |
| d | 30,000 mm |
| B | 16,000 mm |
| C | 16,000 mm |
| Size (mm) | 30x62x16 |
| Width (mm) | 16,000 |
| Bearing number | CS206 |
| Bore Diameter (mm) | 30,000 |
| Outer Diameter (mm) | 62,000 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



CS206 PDF download