- Loyal
- 6234
6234 Bearing | Loyal
| 6234 interchange SIGMA 6234 | |
| 6234 cross reference SIGMA 6234 | |
| 6234 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6234 |
| D | 310 mm |
| d | 170 mm |
| B | 52 mm |
| C | 52 mm |
| Size (mm) | 170x310x52 |
| Width (mm) | 52 |
| Bearing number | 6234 |
| Bore Diameter (mm) | 170 |
| Outer Diameter (mm) | 310 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6234 PDF download