- Loyal
- 62322.2-2RS C3
62322.2-2RS C3 Bearing | Loyal
| 62322.2-2RS C3 interchange PFI 62322.2-2RS C3 | |
| 62322.2-2RS C3 cross reference PFI 62322.2-2RS C3 | |
| 62322.2-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62322.2-2RS C3 |
| D | 56 mm |
| d | 22,2 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 22.2x56x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | 62322.2-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 22,2 |
| Outer Diameter (mm) | 56 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



62322.2-2RS C3 PDF download