- Loyal
- 7222DF
7222DF Bearing | Loyal
| 7222DF interchange CYSD 7222DF | |
| 7222DF cross reference CYSD 7222DF | |
| 7222DF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7222DF |
| D | 200 mm |
| d | 110 mm |
| B | 38 mm |
| C | 38 mm |
| 2B | 76 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 8,9 Kg |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 7222DF |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 276 kN |
| Basic static load rating (C0) | 315 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



7222DF PDF download