- Loyal
- 7222DF
7222DF Bearing | Loyal
| 7222DF interchange NTN 7222DF | |
| 7222DF cross reference NTN 7222DF | |
| 7222DF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7222DF |
| a | 64 mm |
| d | 110 mm |
| D | 200 mm |
| B | 38 mm |
| 2B | 76 mm |
| Weight | 8,9 Kg |
| db min | 117 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Da max. | 188 mm |
| ra max. | 2 mm |
| r1 min. | 1,1 mm |
| ra1 max. | 1 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 7222DF |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2 800 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 276 kN |
| Basic static load rating (C0) | 315 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



7222DF PDF download