- Loyal
- 6224
6224 Bearing | Loyal
| 6224 interchange NTN-SNR 6224 | |
| 6224 cross reference NTN-SNR 6224 | |
| 6224 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6224 |
| D | 215,000 mm |
| d | 120,000 mm |
| B | 40,000 mm |
| C | 40,000 mm |
| Size (mm) | 120x215x40 |
| Width (mm) | 40,000 |
| Bearing number | 6224 |
| Bore Diameter (mm) | 120,000 |
| Outer Diameter (mm) | 215,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



6224 PDF download