- Loyal
- 7304B
7304B Bearing | Loyal
| 7304B interchange NTN-SNR 7304B | |
| 7304B cross reference NTN-SNR 7304B | |
| 7304B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7304B |
| D | 52,000 mm |
| d | 20,000 mm |
| B | 15,000 mm |
| C | 15,000 mm |
| Size (mm) | 20x52x15 |
| Width (mm) | 15,000 |
| Bearing number | 7304B |
| Bore Diameter (mm) | 20,000 |
| Outer Diameter (mm) | 52,000 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



7304B PDF download