- Loyal
- 7222-B
7222-B Bearing | Loyal
| 7222-B interchange SIGMA 7222-B | |
| 7222-B cross reference SIGMA 7222-B | |
| 7222-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7222-B |
| D | 200 mm |
| d | 110 mm |
| B | 38 mm |
| C | 38 mm |
| Size (mm) | 110x200x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 7222-B |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



7222-B PDF download