- Loyal
- 484/472A
484/472A Bearing | Loyal
| 484/472A interchange Fersa 484/472A | |
| 484/472A cross reference Fersa 484/472A | |
| 484/472A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 484/472A |
| D | 120 mm |
| d | 70 mm |
| Size (mm) | 70x120x29.002 |
| Width (mm) | 29,002 |
| Bearing number | 484/472A |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



484/472A PDF download