- Loyal
- 48385/48320DC+X1S-48385
48385/48320DC+X1S-48385 Bearing | Loyal
| 48385/48320DC+X1S-48385 interchange Timken 48385/48320DC+X1S-48385 | |
| 48385/48320DC+X1S-48385 cross reference Timken 48385/48320DC+X1S-48385 | |
| 48385/48320DC+X1S-48385 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 48385/48320DC+X1S-48385 |
| D | 190,5 mm |
| d | 133,35 mm |
| T | 85,725 mm |
| C | 73,025 mm |
| R | 3,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| Size (mm) | 133.35x190.5x85.725 |
| Width (mm) | 85,725 |
| Bearing number | 48385/48320DC+X1S-48385 |
| Bore Diameter (mm) | 133,35 |
| Outer Diameter (mm) | 190,5 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



48385/48320DC+X1S-48385 PDF download